Bayburt Haberleri, Bayburt Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Vali Pehlivan, Soğukgöze Köyü’nde incelemelerde bulundu

Merkeze bağlı Soğukgöze Köyünde vatandaşlarla bir araya gelen Vali Pehlivan, köy odasında vatandaşların ihtiyaç, sorun ve taleplerini dinledi, Köy Muhtarı Abdullah Köse’den bilgiler aldı. Muhtar Köse, Vali Pehlivan’dan köy içi yolların asfaltla kaplanması, içme suyu şebeke hattının yenilenmesi ve 200 yıllık geçmişe sahip köy çeşmesinin onarımını talep etti.

Köy sakinlerine içme suyu şebekesi ve atık su şebeke yapım çalışmalarının hafta sonu başlayacağı, diğer taleplerin de değerlendirilerek gerekli adımların atılacağı bilgisini veren Vali Pehlivan, köydeki hayvancılık potansiyelinin verimli şekilde değerlendirilmesi için Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ve ilgili kurumlar tarafından verilen desteklerden bahsederek yararlanılması tavsiyesinde bulundu.

Vali Pehlivan, köy içinde ve köyün yakınında yapımı devam eden Soğukgöze Sulama Göleti’nde incelemelerde bulunduktan sonra köyden ayrıldı. Vali Pehlivan’a ziyaret ve incelemeleri sırasında İl Özel İdare Genel Sekreteri Hayrettin Koçyiğit eşlik etti.

Bir önceki yazımız olan Bakan Eroğlu: "Çoruh muhteşem olacak" başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa düşürme hilesi